fbpx

Revija slovenačkih horova iz Bosne i Hercegovine Srbije i Hrvatske održana je u banjalučkom Banskom dvoru.

Predsjednik Saveza slovenačkih društava u BiH  „Evropa zdaj“,Darko Mijatović, kaže da je ovo prvi put da organizuju susret slovenačkih horova koji dolaze i van granica BiH.

„Trudićemo se da i naredne godine organizujemo sličnu manifestaciju i nadamo se da ćemo imati još više učesnika”, kazao je Mijatović za naš portal.

Povucite zakon kojim se kriminalizuju kleveta i uvreda

Na reviji su nastupili hor iz Pule, hor iz Novog Sada, vokalna grupu iz Novog Sada i ansambl Zdravka Čosića iz Banjaluke.

Organizator revije je Društvo Slovenaca Republike Srpske „Trigalv“. Projekat su podržali Vlada Republike Slovenije, Ministarstvo prosvjete i kulture u Vladi RS, Grad Banjaluka i kulturni centar Banski dvor.

 smotra horova u banskom (1)  smotra horova u banskom (3)  smotra horova u banskom (5)  smotra horova u banskom (7)

eTrafika.net/ Foto: G. Terzić

Napiši komentar